Puzzle Piatnik

Piatnik®


Firma Piatnik powstała w 1824 roku w Wiedniu. Początkowo był to niewielki zakład, gdzie karty malowano ręcznie. Pod koniec XIX wieku został on przekształcony z tradycyjnej manufaktury w przedsiębiorstwo przemysłowe. Piatnik przetrwał pierwszą i drugą wojnę światową, okres nacjonalizacji w którym część fabryk została przejęta i upaństwowiona. Od roku 1950 oferta produktów Piatnika była stale wzbogacana - obecnie zawiera również bardzo wiele puzzli i gier. W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku karty Piatnika w Polsce można było znaleźć jedynie w Pewexach, gdzie były dostępne wyłącznie  za dolary. Obecnie każdego roku sprzedawanych jest około 25 milionów kart i kilka milionów puzzli i gier - do ponad 60 krajów świata.

Firma Piatnik od sześciu pokoleń jest prowadzona przez członków rodziny Piatnik, także jest w pewnym sensie firmą rodzinną. Sztuka wytwarzania kart była przekazywana z pokolenia na pokolenie, poczytanjąc od tradycyjnego ręcznego malowania kart - aż do dzisiejszej wysoce zmechanizowanej produkcji. Do produkcji kart firmy Piatnik używany jest surowiec najwyższej jakości, a jednym ze znaków rozpoznawczych firmy jest różnorodność kart i puzzli. Dzięki temu Piatnik stał się jednym z największych i najbardziej cenionych producentów kart do gry. Ta długa tradycja i nieustanne starania o wysoką jakość produkcji spowodowały, że nazwa Piatnik jest obecnie znana na całym świecie, a w Polsce jest wręcz synonimem kart do gry.

KARTY  DO  GRY

Produkowane są w tak wielu rodzajach, że aż trudno napisać o nich krótko. Ale spróbujmy: można kupić talie pojedyńcze, podwójne lub potrójne. Sprzedawane są w zwykłych kartonowych opakowaniach jak również również w eleganckich pudełkach do przechowywania - drewnianych lub z ekoskóry. Upraszczając karty możemy podzielić na trzy typy: standartowe i klasyczne, posiadające tradycyjne "twarze" oraz eleganckie rewersy; artystyczne, w których na rewersach znajdziemy np. obrazy mistrzów pędzla oraz luksusowe, w których twarze prezentowane na kartach dopasowane są do motywu widniejącego na rewersach (na przykład na kartach "Polonia" znajdziemy twarze Polskich królów i królowych).

Większość sprzedawancyh kart to karty tzw. plastikowane. Czyli papier pokrywany plastikiem. Oczywiście w sprzedaży są również karty w całości wykonane z plastiku (opisane 100% plastik) w nazwie. Od "zwykłych" kart różnią się (poza składnikami ;) ) głównie większą sztywnością, która nie wszystkim graczom odpowiada. Jednak mają i one swoich wielbicieli.

Karty mogą się również różnić od siebie przeznaczeniem. Bo jakkolwiek można w brydża zagrać kartami pokerowymi i odwrotnie, to jednak wytrawni brydżyści i pokerzyści trzymają się swoich, utartych przyzwyczajeń - i karty do pokera zazwyczaj są odrobinę szersze i posiadają dużo bardziej stonowane koszulki. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na karty tzw. pasjansowe, bardzo popularne wśród naszych babć - mają one mniejsze wymiary, co ułatwia stawianie nimi pasjansa, zwłaszcza takiego z dwóch talii. Mówię oczywiście o takich babciach, którym nie odpowiada stawianie pasjansa za pomocą myszki na monitorze komputera. Dla miłośników produkowane są również inne, specjalistyczne karty - np. do tarota.

Wychodząc na przeciw potrzebom osób starszych, często mających problemy ze wzrokiem produkowane są również karty z powiększonymi indeksami (literkami oznaczającymi kartę) - również do bardzo dużych rozmiarów. O ofercie posiadamy kilka wzorów tego typu kart, również w podziale na plastikowane i w 100% plastikowe. Karty te w nazwie posiadają dopisek "Jumbo" lub "Opti".

AKCESORIA DO KART

Firma Piatnik w swojej ofercie posiada również wiele akcesoriów, które w szczególności graczom spędzającym wiele czasu przy kartach bardzo ułatwiają życie. Oprócz drewnianych pudełek są to również rozmaitych rodzajów tasowaczki do kart, podajniki, a nawet "trzymacze" umożliwiające umieszczenie kart w podstawce.  

PUZZLE

Produkowane są w elementacjach od 16 do 6.000 elementów - z przewagą puzzli 1000-elementowych. Najczęściej spotykane wzory to motywy malarskie, oraz - bardzo charakterystyczne dla puzzli piatnika motywy powtarzające się (np. korki, karty, spinacze, pieniądze itp.) - od wielu lat cieszą się szeroką rzeszą miłośników. Puzzle te wkonane są bardzo starannie i zapewniają nabywcom wiele atrakcji.

POKER

W ofercie znajdują się zestawy oraz pojedyńcze akcesoria do gry w pokera. Szczególnej uwadze polecam zestawy walizkowe zawierające wszystko, co niezbędne do dobrej zabawy. Zestawy walizkowe dostępne są w dwóch rodzajach: zawierające 300 lub 500 żetonów. Oprócz tego każdy zestaw zawiera dwie talie kart, kości, żeton dealera - i to wszystko opakowane w zamykaną na kluczyk walizeczkę. Oczywiście większość z akcesoriów dostępnych w zestawach można również dokupić pojedyńczo.

GRY

W chwili obecnej w naszej ofercie możemy zaproponować Państwu gry klasyczne Piatnika (tangram, szachy, backgammon, domino, mikando, bierki oraz warcaby), kości do gry, sudoku oraz memo. Szczególnej uwadze polecam właśnie memo. Można je kupić w wielu typach, zaczwyczaj obrazki pojawiające się na kartonikach skupione są wokół jakiegoś tematu: np. impresjoniści. Powoduje to wysoki poziom trudności tej gry, gdyż wymaga zapamiętywania elementów z różnych obrazów.

 

Zapraszamy do oglądania puzzli, kart oraz gier w dziale "Piatnik"


Brak produktów w tej kategorii.
Twj adres IP to: 54.158.194.80
Copyright © 2018 epuzzle.pl Powered by Zen Cart Professional PL™
hello