Gesze Michael Roach - Diamentowe Ostrze

37.00 zł

Gesze Michael Roach - Diamentowe Ostrze – Buddyjskie recepty na osiąganie sukcesu w biznesie i w życiu osobistym.
„W książce opisuję, jak zbudowałem Oddział Diamentów w firmie Andin International, używając zasad zaczerpniętych z pradawnej mądrości buddyzmu; jak startując od zera zmieniłem go w przedsiębiorstwo o światowym zasięgu, generujące milionowe zyski.” „Pierwsza zasada mówi, że biznes powinien być udany i przynosić wymierne zyski. W Ameryce i w krajach Zachodu rozpowszechniony jest pogląd, że bycie człowiekiem sukcesu, zarabianie dużych pieniędzy jest czymś w pewnym sensie niewłaściwym dla osoby, która próbuje prowadzić uduchowione życie. W buddyzmie jednak utrzymuje się, że to nie pieniądze same w sobie są złe; w rzeczy samej osoba dysponująca większymi zasobami może zrobić o wiele więcej dobrego dla innych. Pytanie brzmi raczej jak, czyli w jaki sposób zdobywamy pieniądze; czy rozumiemy skąd one przychodzą i jak sprawić, by przychodziły stale; i czy utrzymujemy w stosunku do nich zdrową postawę. Tak więc wszystko polega na tym, by zarabiać pieniądze w czysty i uczciwy sposób.”
„(...) w reakcji na finansowe kłopoty (czy to na poziomie firmy czy osobistym) należy przede wszystkim wystrzegać się skąpstwa jako stanu umysłu. Choć prawdą jest, że nie może być wystarczających funduszy, by wypłacać premie jak do tej pory (...), ale najważniejsze jest, by nie skąpić w myślach i nie stracić twórczego podejścia do sprawy, a także bardzo ważne jest, by pozostać szczodrym mimo trudnej sytuacji finansowej.”
Fragmenty Diamentowego ostrza

Michael Roach jest buddyjskim mnichem i nauczycielem buddyzmu od 1981 roku. studiował sanskryt, język tybetański i rosyjski i przetłumaczył liczne dzieła z tych języków. Przez dwadzieścia dwa lata studiował na Uniwersytecie Sera Mey, gdzie otrzymał tytuł gesze. Zna sanskryt, tybetański oraz rosyjski i przetłumaczył liczne dzieła z tych języków. Otrzymał też dyplom na Uniwersytecie Princeton oraz przez wiele lat pracował jako dyrektor wielkiej firmy w Nowym Jorku. Jest założycielem i kierownikiem Asian Classic Institute oraz Asian Classic Input Project. Obecnie mieszka w pobliżu Bowie, w stanie Arizona, gdzie założył ośrodek Diamond Mountain. Jest to centrum biznesu i miejsce odosobnień medytacyjnych, a od wrzesnia 2004 roku rozpoczęło tu działalność Uniwersytet Diamond Mountain.

Ilość stron - 304

Format - A5

Oprawa - miękka

ISBN - 83-919993-7-8


Wyprzedano
  • Kod produktu: CS-016
  • Waga: 0.55kg
  • 0 Sztuk w magazynie
  • Producent: Czerwony Słoń


Data dodania produktu do sklepu: środa 09 wrzesień, 2009.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również...

Twj adres IP to: 54.80.68.137
Copyright © 2018 epuzzle.pl Powered by Zen Cart Professional PL™
hello